Medilas s.r.o.

Laparoskopia

Video endoskopická jednotka

1/3“ CMOS Chip Full HD combi kamera - riešenie 3v1 od Lemke Vision kombinujúce Full HD medicínsku kameru, LED svetelný zdroj a Full HD záznamové zariadenie.

Hlava kamery má ergonomický tvar a je vhodná pre všetky indikácie. Záznamové zariadenie zaznamenáva obrázky a videá vo Full HD kvalite. LED zdroj svetla má univerzálnu zásuvku pre rôzne značky káblov, bez nutnosti použitia adaptéru.

Kamery

Plne digitálna 3CCD HD kamera s rozlíšením 1920x1200 pixlov. Disponuje video formátmi 16:9, 16:10 a formátom HD medical 5:4. Minimálna svetelnosť 3x 0.9 lux, citlivosť 1.5 lux. Rýchlo upínanie na všetky typy a modely rigidných endoskopov. Možnosť dodať autoklávovateľnú hlavu kamery. Odnímateľný kábel hlavy kamery s dĺžkou 3m, znižuje náklady na prípadný servis.

LED svetelný zdroj LED320

LED svetelný zdroj LED320 s výkonom lepším ako výkon 180W xenónového svetelného zdroja. Univerzálna zásuvka pre adaptéry svetlovodivých káblov rôznych výrobcov. Belšie a jasnejšie svetlo optimalizované pre CCD a CMOS čipy. LED svetelný zdroj má vysokú spoľahlivosť a dlhú životnosť. Znižuje prenos tepla na endoskop vďaka eliminácií UV a IR svetla.

Xenónový svetelný zdroj XL300

XL300 je vysokovýkonný endoskopický xenónový zdroj svetla (300 W) s mikroprocesorovou kontrolou a LCD displejom. Digitálny displej na prednom paneli zobrazuje životnosť xenónovej výbojky. Predný panel je potiahnutý fóliou umožňujúcou jednoduché čistenie a údržbu. XL300 má plynulé nastavovanie intenzity - vďaka špeciálne vyvinutej žiarovke a mikroprocesorovej optimalizácií výkonu.

Optiky

Optiky sú vďaka špeciálne navrhnutému systému šošoviek, vhodné pre použitie s HD kamerami. Optiky s kompaktným objektívom, zvyšujúcim ich životnosť. Systém tyčových šošoviek. Odraz prirodzených farieb a rovnomerné zameranie na celý obraz. Zorný uhol optík 0°, 12°, 30° a 45°. Vonkajší priemer optík 2.0, 2.7, 3.0, 4.0, 5.0, 6.5 a 10.0 mm. Optiky sú autoklávovateľné pri 134°C / 18 min. Ponúkame aj operačné a semi flexibilné laparoskopické optiky.

Pumpy

Úsporná, jednoduchá, inovatívna Multi – indikačná pumpa pre viac chirurgických odborov: laparoskopia, artroskopia, hysteroskopia, urológia. Dômyselný prístroj kombinuje aerodynamický dizajn, jednoduché ovládanie a maximálnu bezpečnosť. Prísne bezpečnostné merania spoľahlivo zabraňujú pretlaku v operačnom poli. Každý chirurgický obor sa individuálne odomyká a obory môžu byť kombinované. Ovládanie pumpy pomocou 5.7“ dotykového displeja. Zabudované vákuové odsávanie. Pumpa disponuje automatickým rozpoznaním inštrumentu, ktoré optimálne nastaví pumpu pre jeho použitie. Prietok pri laparoskopii: 1.0-1.8 l/min.

P101Pumpa P101 pre laparoskopiu s jednoduchým nastavením a ovládaním, rollerovým systémom napájania bez latexových hadíc, a zabudovaným vákuovým odsávaním. Prietok 1.8 l / min.

Insuflátory

Nový LEMKE 50L-insuflátor pridáva ešte väčšiu bezpečnosť pri minimálne invazívnej chirurgii s podaním potrebnej výkonnosti - a to aj za extrémnych podmienok, ako je obezita pacienta – na udržanie stabilného pneumoperitoneum. V pediatrickom režime alebo zbere ciev, insuflátor optimálne riadi podľa rôznych anatomických požiadaviek. Ďalšie plus pre všetky chirurgické zákroky je jeho jednoduchosť použitia. LEMKE 50L - insuflátor má farebný dotykový displej pre vysokú užívateľskú prívetivosť.

Tri ďalšie režimy - bariatrický, pediatrický a zber ciev. Možnosť ohrevu plynu (medicínske CO2).

V ponuke je aj 20, 30 a 40 l insuflátor.

Medicínsky monitor, 24“, 27“ 32“

Ponúkame monitory s medicínskym atestom. TFT širokouhlý displej s uhlopriečkami 24“, 27“ a 32“ a anti-reflexne potiahnutým bezpečnostným sklom. Rozlíšenie 1920 x 1080 pixlov. Uhol zobrazenia 178°horizontálne / 178°vertikálne.