Medilas s.r.o.

Urológia

COMBAT BRS

Combined Antineoplastic Thermoterapy Blader Recylculation System

Systém COMBAT BRS

COMBAT BRS je inovatívny, patentovaný systém nazývaný HIVEC ( Hyperthermic Intra-Vesical Chemotherapy). COMBAT BRS sa používa v klinickej praxi od roku 2011 v mnohých krajinách EU. Systém COMBAT BRS využíva vedenie tepla roztokom, keď zahrievaný roztok cirkuluje v močovom mechúry, stena močového mechúra sa tak kontrolovane a rovnomerne zahrieva na požadovanú teplotu. Vďaka tomu, že katéter, ktorý je pri liečbe pacientovi zavedený, je vyrobený zo silikónu, t.j. neobsahuje žiadne neohybné časti, je jeho zavedenie ľahké a pacientmi dobre tolerované. Liečebná procedúra obvykle trvá 60 minút a pacient pri nej leží na chrbte. Môže byť kratší než klasická procedúra s chemoterapiou. Taktiež nie je nutné pacienta polohovať, nakoľko roztok liečiva v močovom mechúry cirkuluje a pokryje tak celý povrch steny. Celkovo je liečba pacientmi veľmi dobre znášaná, eliminuje nepríjemné pocity a vedľajšie účinky.

Systém COMBAT BRS

Rakovina močového mechúra

Systém COMBAT BRSRakovina močového mechúra je najčastejším nádorovým ochorením močového ústrojenstva. V Českej republike je 6. najčastejším nádorom a mužov a 13. a žien. Nádorom močového mechúra označujeme malígne (zhubné) i benígne (nezhubné) ochorenie steny močového mechúra. Najčastejšími nádormi močového mechúra sú nádory vychádzajúce z urotelu (výstelky močového mechúra), ktoré majú charakter papilárnych nádorov - výrastkov vyklenujúcich sa do dutiny močového mechúra. Papilómy môžu zostať len v epitelu – potom sa jedná o tzv. povrchové nádory, alebo môžu poprerastať do hlbších vrstiev svaloviny a potom sa nazývajú infiltrujúce karcinómy. Ich prognóza a liečba je odlišná a jej posúdenie náleží odbornému lekárovi. Liečba systémom COMBAT BRS je zameraná na nádory močového mechúra, ktoré neinfiltrujú hlbšie vrstvy svaloviny, tzv. NMIBC-Non Muscle Invasive Bladder Cancer.

Liečba

V súčasnej dobe sú k liečbe rakoviny močového mechúra používané nasledujúce liečebné metódy: chirurgia, chemoterapia, imunoterapia a rádioterapia, a to ako samostatne, tak v rôznych kombináciách.
Metóda, na ktorej je založená liečba systémom COMBAT BRS, sa nazýva termochemoterapia. Je to metóda založená na pôsobení tepla a liečivého prípravku v močovom mechúry zároveň.

Teplo prispieva k liečbe dvoma faktormi:

  • selektívne ničí rakovinového bunky
  • podporuje prienik liečivého prípravku do steny močového mechúra.

Existujú dôkazy o tom, že termochemoterapia môže byť účinnejšia než chemoterapia samotná.

Viac na www.combat-medical.com